Руснакът Даниил Медведев победи сънародника си Карен Хачанов с 2-4,

...

Медведев победи Хачанов на старта на ATP NextGen Finals

Руснакът Даниил Медведев победи сънародника си Карен Хачанов с 2-4, 4-3(6), 4-3(3), 4-2 в първия мач от дебютния шампионат ATP NextGen Finals. На конкуренцията в Милано вземат участие осемте най-хубави тенисисти през сезона, на възраст до 21 години, а разпоредбите също са много разнообразни, като се играе три сета до 4 гейма, няма преимущество, а вместо съдии на линиите, се употребява системата " Ястребово око ".

Медведев и Хачанов са в група В на шампионата, където попаднаха още хърватинът Борна Чорич и американецът Джаред Доналдсън, до момента в който в група са Хьон Чун Андрей Рубльов, Денис Шаповалов и получилият уайлд кард от уредниците Джанлуиджи Куиндзи. Вторият подложен в схемата Хачанов стартира по-уверено днешната среща и реализира един пробив в първия сет, с цел да поведе в резултата, само че Медведев взе идващите две елементи след тайбрек. В четвъртия сет Медведев стигна до пробив и затвори мача след час и 50 минути игра.