Руският посланик във Варшава Сергей Андреев е бил залят днес

...
Руският посланик във Варшава Сергей Андреев е бил залят днес
Коментари Харесай

Заляха руския посланик във Варшава с червена боя

Руският дипломат във Варшава Сергей Андреев е бил залят през днешния ден с алена багра, оповестиха международните организации. Това е станало при опита му да сервира цветя за 9 май на военното гробище в полската столица.

На мястото е имало митинг против нахлуването на Русия в Украйна. Демонстрантите са се пробвали да атакуван физически посланика, пишат локални медии. Няколко души са желали да го стигнат, само че са били отблъснати от защитата му. В идващия миг лицето му е било залято с алена багра.

Според съветските организации след слизането си от дипломатическия автомобил съветският дипломат е бил обграден от нападателно настроена навалица, а на площада в този миг не е имало полиция. Руските дипломати са съумели да създадат единствено няколко крачки и тълпата не ги е пуснала по-нататък. Събралите се казвали на други идващи с цветя на гробището, че нямат право да отдават респект на бойците и да честват Деня на успеха.

Посланикът на Русия заяви, че той и останалите съветски дипломати не са потърпевши съществено при случая. Той сподели, че съветската страна ще насочи митинг против полските управляващи.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР