Русе. Дунав отстъпи с 2:4 на третодивизионния румънски Прогресул –

...

Дунав отстъпи в поредната си румънска проверка

Русе. Дунав отстъпи с 2:4 на третодивизионния румънски „ Прогресул – Спартак “ в петата си лятна контрола. Тя се организира във формат от 3 елементи по 30 минути. Срещата се игра на главното игрище на комплекса в русенския квартал „ Здравец “ и бе излъчена в директно предаване по канала FCDLive в формалната страница на „ Драконите “ във фейсбук.

Домакините започнаха вихрено. Още с първата си офанзива младите дунавци откриха резултата. Преслав Петков бе открит отдясно в наказателното поле на румънския отбор и с прецизен изстрел от дребен ъгъл вкара за 1:0. Станислав Вълчев по-късно на два пъти имаше опция да удвои, като в единия случай топката се отби от напречната греда.

Във втората третина отборът на гостите бе обновен от няколко смени и погледна по-смело към дунавската врата. В 42-ата минута даже удар на Емилиан Константин от границата на наказателното поле мина на сантиметри от левия непряк дирек зад Цветелин Енчев.

Борбата за всяка топка последователно се изостри, като не липсваха нарушавания и жълти картони. В 45-ата минута Джан Хасан бе спрян непозволено от вратаря Михай Чонтош в наказателното поле на гостите и реферът Борис Попов отсъди дузпа. Тя бе превърната в гол от Преслав Петков.
В 60-ата минута тимът на „ Прогресул – Спартак “ понижи изоставането си. Емилиан Константин извърши тъкмо директен свободен удар отляво и изненада вратаря Енчев и бранителите пред него, които не съумяха да се намесят.

В третата част промените зачестиха, като треньорският щаб на „ Дунав “ опитва и със схемата на игра. В игра за гостите пък се появиха някои от гениите от юношеския им отбор, който е измежду най-хубавите в северната ни съседка. В 68-ата минута Емилиан Константин бе открит в наказателното поле на „ Дунав “ при продължителна офанзива на румънците и не сгреши за 2:2. Последваха няколко пропуща пред вратата на „ Прогресул – Спартак “. Вместо в нея обаче попадение падна в другата. Николас Тонг направи обрата цялостен за 2:3 в 75-ата минута.
В 80-ата минута Данила Парфеон затвърди триумфа на гостите с попадение за 2:4 от дузпа, отсъдена за нарушаване на Кристиян Господинов против Андрей Казачук в наказателното поле на „ Дунав “. Малко преди края Силвиан Матей получи втори жълт и респективно червен картон след оборване на съдийско решение. На негово място в игра обаче се появи различен румънски футболист предвид на приятелския темперамент на срещата.

По този метод „ Драконите “ записаха първа загуба в предсезонните си инспекции досега след успехите с 4:0 като посетител на варненския „ Спартак “, със 7:1 против „ Спартак II ” Вн в Русе и с по 2:1 в Плевен против локалния „ Спартак “ и в Русе против FCSB II.

Междувременно се наложи смяна при шестата и последна контрола на „ Дунав “. Предвиденият за 7 август противник – вторият тим „ Динамо “ Букурещ заяви по-рано през днешния ден, че няма да има опция да пътува до Русе. Така в събота „ Драконите “ ще одобряват „ Прогресул “ Букурещ от 18:30 ч. на главния терен на спортния комплекс в квартал „ Здравец “. Малко по-рано ще бъдат публично показани и всички футболисти, на които треньорите Мартин Цирков и Ивайло Кирилов ще разчитат през сезон 2021/ 2022.

Състав на Дунав Русе: 33.Цветелин Енчев, 31.Мерт Тасим, 27.Георги Вълчев, 14. Кристиян Маринов, 23. Мартин Иванов, 5.Василен Марков, 8.Станислав Вълчев, 15.Кристиян Господинов, 17.Мирослав Георгиев, 9.Преслав Петков, 99.Джан Хасан.
/Драгош Фирцулеску, Диян Димов, Дани Бонев, Албер Силвиев, Симеон Дочев, Радослав Великов, Даниел Николов/

Състав на Прогресул – Спартак: 12.Михай Чонтош, 14.Ади Тангуля, 5.Данила Парфеон, 25. Силвиан Матей, 4.Влад Александреску, 24.Андрей Пуриче, 17.Алекс Диту, 7.Еуген Ликсандру, 8.Джовани Петку, 21.Йонуц Тодораке, 99.Андрей Матей.
/1.Енрико Моро, 18.Николас Тонг, 15.Йон Думитру, 20.Андрей Охачи, 19.Йонуц Костя, 10.Емилиан Константин, 2.Алекс Замфир, 44.Андрей Казачук, 33.Йонуц Надолу, 6.Ади Балачяну, 27.Виктор Рогоза/
Източник: focus-news.net