Рилски спортист (Самоков) заличи пасив от 22 точки и победи

...

Рилски спортист с втори успех за Купата на ФИБА-Европа

Рилски състезател (Самоков) заличи пасив от 22 точки и победи като посетител Апоел Ейлат (Израел) с 86:83 (19:28, 16:26, 30:15, 21:14) в група " Б " на европейския клубен шампионат по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изиграха мощно второ полувреме, а в последните пет минути направиха серия от 14:0, с цел да побеждават за повторно в групата. Домакините преобладаваха напълно през първите 20 минути, в които поведоха с 22 точки разлика (54:32), а почивката имаха задатък от 54:35. Българският отбор изигра страхотна трета четвърт и понижи пасива си на 56:58 в 27-ата минута, а при започване на четвъртата част се приближи единствено на точка от противника - 68:69. Израелците дадоха отговор със серия от 10 безответни точки и поведоха със 79:68, след което преднината им доближи 83:72 пет минути преди сирената. Тогава пристигна моментът на Рилски състезател, който не разреши на противника да вкара нито точка до края на мача, а в това време записа серия от 14:0 и стигна до поврат - 86:83. Алекс Симеонов изигра мощен мач за Рилски състезател и направи " дабъл-дабъл " - 20 точки и 10 битки. Трей Портър добави 18 точки и 6 битки, Златин Георгиев вкара 14 точки, а Брендън Браун и Деян Карамфилов - по 9 точки. Джъстин Патън беше най-хубав за Апоел Ейлат с 18 точки и 8 битки, а Рой Хубер добави 14 точки и 5 асистенции. В идващия си мач на 10 ноември Рилски състезател е хазаин на полския Трефъл Сопот.
Източник: bnr.bg