Рилски спортист победи с 88:84 (25:22, 24:18, 19:29, 20:15) Спартак

...

Рилски се измъкна на косъм от пето поражение в НБЛ

Рилски състезател победи с 88:84 (25:22, 24:18, 19:29, 20:15) Спартак Плевен като хазаин в мач от 31-вия кръг на Националната баскетболна лига. Рилецо е водач в класирането с 25 триумфа и 4 загуби, а плевенчани са с баланс 16-13.

Мачът стартира като същинско дерби и продължи по този начин до самия край. Още в първата част домакините съумяха да поведат с 3 точки, а по-късно усилиха преднината си до 9 точки преди почивката. След паузата баскетболистите на Любомир Минчев диктуваха темпото на паркета и преди заключителната четвърт имаха задатък от точка, само че в последна сметка разрешиха на Рилецо да се върне в мача и да го спеччели.

Александър Янев вкара 22 точки за Рилски състезател, 14 добави Мирослав Васов.

За Спартак Плевен Мартин Маринов осъществя 21 точки, а Цветомир Чернокожев приключи с дабъл-дабъл - 15 точки и 12 битки.