Рейнджърс победи с 3:0 Селтик у дома в последното издание

...

В последното Олд Фърм за сезона: Рейнджърс шокира Селтик с 3:0

Рейнджърс победи с 3:0 Селтик вкъщи в последното издание на " Олд Фърм " в шампионата на Шотландия през сезона. Това бе първата загуба на " келтите " след 34 следващи мача без проваляне.

" Сините ", които ще финишират втори в крайното класиране, поведоха в резултата още в петата минута, когато Тод Кантуел се разписа при добавка.

Половин час по-късно Джон Сутар удвои резултата след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.

В 70-ата минута Фешън Сакала оформи класическия триумф в интерес на домакините. Рейнджърс завоюва в дербито за първи път през сезона в общо шест мача във всички шампионати.

Селтик си обезпечи предварително спечелването на 53-та купа в своята клубна история преди седмица. Тимът е неосъществим на върха с актив от 95 точки, до момента в който Рейнджърс е втори с 85 точки три кръга преди края.

" Зелено-белите " победиха и с купата на Лигата, а през юни ще се изправят против Инвърнес Каледониън Тисъл във финала за Купата на Футболната асоциация.
Източник: novsport.com