Република Южна Африка спечели за четвърти път световната титла по

...

Южна Африка пише история, спечели за четвърти път световната титла по ръгби

Република Южна Африка завоюва за четвърти път международната купа по ръгби. Във финала на десетото международно състезание пред над 80 000 фенове на " Стад дьо Франс " РЮА победи трикратния международен първенец Нова Зеландия с 12:11.

„ Спрингбокс “ не направиха нито едно есе в мача и означиха всичките си 12 точки през първото полувреме, само че бяха извънредно дисциплинирани, което даде резултат и по този метод страната отбрани купата си от 2019 година „ Al Blacks “ играха близо час в понижен състав, което значително компрометира възможностите им за купа.

За южноафриканците това е четвърти извоюван край при четири участия в мача за купата, а тимът завоюва и всеки от трите си елиминационни мача с разлика от тъкмо една точка.

В мача за бронзовите медали Англия победи Аржентина с 26:23.
Източник: novsport.com