Рано или късно аномалиите с времето ще спрат и отново

...
Рано или късно аномалиите с времето ще спрат и отново
Коментари Харесай

Кой разбира – тук се спира: Неземно вкусни кюфтета от тиквички и кашкавал

Рано или късно аномалиите с времето ще спрат и още веднъж при нас ще се настанят летните жеги. Така и би трябвало. То е нужно и още нещо – да им се противопоставим с някоя същински вкусна концепция за лятната софра. Точно такава рецепта ще ви предложим през днешния ден – кюфтета от тиквички с кашкавал. Необходимите артикули са: 1,5 кг тиквички, 15 гр квас за самун, 1 по-голям или два междинни домата, 100 гр кашкавал, 250 гр брашно, три яйца (едно за паниране), копър, сол и олио за пържене, в допълнение брашно за паниране. Първото нещо, което би трябвало да извършите е да почистите доста добре тиквичките и да ги настържете на едро ренде. По-претенциозните могат и да обелят кората, само че при положително измиване това не е нужно. Сложете рендосаните тиквички в гевгир и ги посолете, като ги разбъркате добре. Гевгирът пък сложете в купа или над мивката.

След половин час изплакнете рендосаните тиквички и ги изстискайте хубаво. Прибавете нарязаните на дребни кубчета домати, настъргания на едро ренде кашкавал, пресятото брашно, две разрушени яйца, натрошената квас и копъра, който също би трябвало да е ситно нарязан.
Омесете меко тесто и го оставете да втаса за към час под забрадка.
От бухналото тесто благодарение на лъжица оформете кюфтета, които след това би трябвало да оваляте в брашно.
Потопете ги в останалото разрушено яйце и пържете в нагрятата лой. Кюфтетата се сервират с кисело мляко, към което можете да прибавите черен пипер, още наситнен копър и зехтин. Да ви е сладко!

И още една страхотна рецепта, този път за кюфтета от тиквички и сирене
Необходими артикули:
тиквички – 2 бр.средно огромни
сирене – 100 гр.
яйца – 1 бр.
кисело мляко – 2 с.л.
сода бикарбонат – 1 к.л.

брашно – към 6 с.л.
сол – 1 с.л.
чесън – 4 – 5 листа свеж
копър – 1 филиз свеж
олио – за пържене
Начин на подготвяне:

Тиквичките се почистват, измиват и рендосват, след което се осоляват, разбъркват се и се оставят в гевгир да се отцеждат за 30 минути (може и повече). След като тиквичките са престояли 30 минути ги вземаме с ръце, изстискваме хубаво непотребния сок и ги слагаме в огромна купа.
Към отцедените тиквички прибавяме ситно нарязаните копър и чесън, прибавяме и яйцето, киселото мляко (содата се сипва в млякото), разбъркваме и прибавяме брашното, още веднъж разбъркваме хубаво и натрошаваме вътре сиренето.
Така приготвена сместа е подготвена за пържене (сместа не би трябвало да е доста течна, само че и не би трябвало да е прекомерно гъста).

Загряваме олиото (не доста мощен котлон) и по-късно благодарение на лъжица вземаме от сместа (1 цялостна лъжица за 1 кюфтенце) и сипваме в тигана, като разстиламе леко.
Така пържим и останалите кюфтенца, като откакто се изпържат от едната страна ги обръщаме от другата. Изваждаме върху салфетка или кухненска хартия.

Източник: vijti.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР