ПСЖ победи с 3:2 срещу Байерн на Алианц Арена в

...

Проблясъци на Мбапе, ПСЖ би Байерн с 3:2

ПСЖ победи с 3:2 против Байерн на " Алианц Арена " в зрелищен първи полуфинал от Шампионската лига. По този метод французите взеха непълен реванш за загубата на финала в същия шампионат, игран единствено преди седем  месеца. Тогава в Лисабон баварците победиха с 1:0. Освен това гостите прекъснаха серията на Байерн от 8 следващи домашен триумфа шампионата, траяла две години. Падна и друго достижение на германците - 19 поредни мача без проваляне в Лигата - 18 победи и едно реми.Още в 3-ата минута Чупо-Мотинг уцели напречната след удар с глава. В ответната офанзива Неймар пусна настрана от себе си към Мбапе, който стреля доста мощно и топката мина сред краката на Нойер - 0:1. на Дракслев в 12-ата беше анулиран поради засада. Седем по-късно Байерн беше доста покрай изравнителен . Кимих центрира, а Горецка стреля с глава. Навас обаче избави. Секунди по-късно стражът се оправи и с удар на Павар.В 28-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Неймар се отличи с нова асистенция. Бразилецът откри своя съотечественик Маркиньос, който овладя топката и невъзмутимо приключи - 0:2.Байрн съумя да въррне едно попадение до почивката. В 37-ата минута Павар центрира отдясно и Чупо-Мотинг прати топката във вратата на ПСЖ.В началото на второто полувреме и двата тима имаха по една добра офанзива, а по-късно Навас небрежно направи по табиет две класни спасявания против Давид Алаба и Бенжамен Павар, с цел да отрази малко по-късно и снаряда на Кингсли Коман.Секунди преди приключването на час игра записващият доста добър сезон Томас Мюлер се извиси при центриране на Джошуа Кимих и засече майсторски с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл - 2:2!Байерн таман надушваше обрата и в 68-ата минута блесна самостоятелната класа на Мбапе. Той напредна и доста хитро промуши топката сред краката на Джером Боатенг, намирайки долния лъв ъгъл - 2:3. Така гостите още веднъж излязоха напред в резултата. Чупо-Мотинг можеше мигновено да накаже ПСЖ, само че ударът с пета беше блокиран, а по-късно той би едва в ръцете на Навас.Пет минути преди края Алаба насочи доста тежък удар, само че топката профуча наоколо до левия непряк дирек. След това нещо сходно стори и Мюлер, само че този път топката мина около дясната греда след рикошет. От Байерн имаха искания за дузпа при играта с ръка на Андер Ерера в 89-ата минута, само че испанският рефер Лаос отсъди корнер.В другия мач от вечерта: Порто - Челси 0:2.
Източник: bnr.bg