Проучване, проведено сред 400 хиляди канадци, установи, че жителите на

...
Проучване, проведено сред 400 хиляди канадци, установи, че жителите на
Коментари Харесай

Защо хората в малки градчета са по-щастливи от живеещите в мегаполисите?

Проучване, извършено измежду 400 хиляди канадци, откри, че жителите на дребните провинциални градчета се усещат осем пъти по-щастливи от живеещите в мегаполисите , написа в. " Дейли мейл ".


 
Изследването регистрира, че огромните градове имат някои преимущества - в тях безработицата е доста по-малка, заплатите са по-високи, и образованието е по-качествено. Което обаче не прави жителите им доста по-щастливи .

 
Това се дължи на обстоятелството, че в мегаполисите общественото отчуждение е много-по огромно , което снижава показателя на човешкото благополучие. Нещата напълно не стоят по този начин в дребните провинциални общности, където хората живеят доста по-задружно.
 Проучване откри, че жителите на дребните градчета се усещат осем пъти по-щастливи от живеещите в мегаполисите В дребните провинциални общности хората живеят доста по-задружноThinkStock/Getty Images
При осъществяване на проучването учените от университета " Макгил " в Монреал употребявали одобрена " канара на щастието ". Респондентите трябвало да отговорят какъв брой са щастливи от живота си и да му дадат оценка по десетобалната система. Страничните въпроси удостоверили заключението.-->

 
Оказа се, че хората от огромните градове са 800 % по-малко щастливи от сънародниците си в дълбоката провинция .
 Градската среда се възприема от живеещите в нея като по-малко безвредна, даже и на подсъзнателно равнище Градската среда се възприема от живеещите в нея като по-малко безвредна, даже и на подсъзнателно нивоThinkStock/Getty Images
Жителите в градските зони имат доста по-малко контакти с родственици и другари . Учените от дълго време предизвестяват, че обществената изолираност трансформира човешкия мозък, който се зарежда със съставна част, която генерира боязън и експанзия.

 
Жителите на огромните градове харчат към 30 % от приходите си за усъвършенствания в дома , което е спомагателен стресиращ фактор.
 
Градската среда се възприема от живеещите в нея като по-малко безвредна , даже и на подсъзнателно равнище. Хората си имат по-малко доверие, защото градската човешка маса не е хомогенна, а доста по-хетерогенна, в сравнение с в дълбоката провинция.

И няколко рекомендации за благополучен и нехаен живот:
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР