Протест срещу военните действия и нападението в Украйна се проведе

...
Протест срещу военните действия и нападението в Украйна се проведе
Коментари Харесай

Украинци протестираха срещу войната, подкрепиха ги много пловдивчани



Протест против военните дейности и нападението в Украйна се организира в Пловдив. Десетки украинци, които живеят в града и региона, с плакати " Не на войната в Украйна " и " Помощ за Украйна " приканиха за незабвно прекъсване на военните дейности. За да ги поддържат бяха пристигнали и доста пловдивчани.

Хората описаха, че цялата южна част на Украйна гори, по улиците се виждат танкове, а деца и възрастни са принудени да се крият по мазетата. През сълзи, живеещите от години в страната ни украинци, споделиха, че се тормозят за околните си и не знаят дали те ще могат да изоставен Украйна. Те приканиха интернационалната общественост да се намеси и да спре експанзията в родината им.

По думите на техни близки сега в доста от огромните градове се водят тежки сражения, като няма обезпечени зелени коридори за искащите да се изтеглят бесарабски българи.

Минути преди края на митинга провокатори се пробваха да провокират протестиращите, само че бързата интервенция на полицията не поволи да се стигне до случай.

Мирната проява, която приключи с украинска ария и ръкопляскания, е проведена от  Украинско-българското съдружие " Пловдив ". 

Междувременно в символ на съпричастност Античният спектакъл, от южната страна над тунела, светна в цветовете на националния байрак на Украйна.

В Пловдивска област живеят над 650 украински жители, а в Пловдив са към 400.

Репортаж от събитието може да чуете в прикачения звуков файл.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР