Просто се топят в устата - опитайте и сами ще

...
Просто се топят в устата - опитайте и сами ще
Коментари Харесай

Домашни урмашице с орехи

Просто се топят в устата - пробвайте и сами ще се убедите =

Необходими Продукти

● яйца - 2 бр.
● ванилова захар - 10 г
● захар - 2 с.л.
● олио - 200 мл
● кисело мляко - 200 мл
● брашно - 4 или 5 ч.ч.
● бакпулвер - 10 г
● сол - 1/2 ч.л.
● орехи - по избор

За сиропа


● захар - 3 ч.ч.
● вода - 3 ч.ч.
● лимонен сок - 1/2

Начин на подготвяне

Първо, направете сироп, тъй че водата и захарта да заврат. Варете за към 10 минути. Към края прибавете сока на 1/2 лимон. Оставете сиропа да изстине.

Разбийте яйцата с ваниловата захар и 2 супени лъжици захар, прибавете олиото, киселото мляко, бакпулвера, солта и 2 чаши брашно. Разбийте добре с миксер. Добавете още 2.5 чаши брашно и омесете тестото на ръце.

Тестото би трябвало да е меко, само че да не лепне по ръцете. Разделете тестото на 32 топки, оформете мечтаната форма на урмацата, поставете в тава за печене и печете сладките на 200°C за към 25-30 минути до хубаво зачервяване.

По предпочитание върху всяка урмашица може да се сложи по една орехова ядка.

Топлите урмашице се заливат със леден сироп. След 10-15 минути ги обърнете и след 10 минути ги върнете в първичното им състояние и ги оставете да поемат сиропа.

Страхотни са домашните урмашице с орехи.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР