Промени в системата на ТЕЛК. Лекарите да дават проценти на

...
Промени в системата на ТЕЛК. Лекарите да дават проценти на
Коментари Харесай

Лекарите да дават процент само за основно заболяване

Промени в системата на ТЕЛК. Лекарите да дават проценти на нетрудоспособност, единствено за главно заболяване, само че не и за съпътстващи болести. Това са част от концепциите на новата разпоредба за здравна експертиза.

В момента трайната нетрудоспособност се дефинира от цялост от проценти за всички болести на пациента. Това обаче ще се промени. Предвижда се да се прави оценка единствено главната диагноза, оповестява Нова телевизия.

Друга смяна – за всяка диагноза към този момент има тъкмо избран % на нетрудоспособност. Досега този % варираше.

От Здравното министерство изясняват, че главната част от измененията в действителност идват от Националната експертна лекарска комисия и от водещи лекари-консултанти. Новата разпоредба планува разкриване на комисии към лечебните заведения в по-малките обитаеми места.

За да се избегнат порочни схеми в състава на ТЕЛК-овете ще се сменят разнообразни експерти. Обсъждането на измененията ще продължи две седмици.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР