Проблемите в Министерството на културата се трупат от години наред.

...
Проблемите в Министерството на културата се трупат от години наред.
Коментари Харесай

Филип Аврамов: Ще бъда трън в петата на управляващите МК

Проблемите в Министерството на културата се натрупат от години наред. Наблюдавам процеса от години . Годините минават, а никакви старания не се поставят “.
Това сподели пред БНР артистът Филип Аврамов. Той направи иронично видео, което осмива клипчето на министър на културата Атанас Атанасов.

И заключи най-необходимите промени, които би трябвало да се случат в културата :
„ Да се одобри тактика за 12 години напред, обвързвана с културата. Да не се търсят пари от бюджета, а да се одобри Законът за меценатството. Няма Закон за авторското право, който да ни обезпечи и да продължаваме да се занимаваме с спектакъл. Трябва да се промени и Законът за радиото и малкия екран “.

В предаването „ 12+3 “ Аврамов даде обещание, че ще бъде бодил в петата на ръководещите Министерството на културата .

Интервюто с Филип Аврамов можете да чуете в звуковия файл.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР