Президентите на САЩ и Русия - Джо Байдън и Владимир

...
Президентите на САЩ и Русия - Джо Байдън и Владимир
Коментари Харесай

Макрон е уговорил Путин и Байдън да се срещнат за Украйна

Президентите на Съединени американски щати и Русия - Джо Байдън и Владимир Путин, са се съгласили кардинално да проведат среща, отдадена на рецесията към Украйна.

Съобщението е на френския президент Еманюел Макрон, който прецизира, че среща ще има, единствено в случай че Русия не нахлуе в Украйна. В известието от Елисейския замък написа още, че точно Макрон е предложил срещата във вчерашните си телефонни диалози с Путин и Байдън.

Опасенията за обстановката в Украйна се ускориха откакто стана ясно, че Русия удължава военните си учения в Беларус, а нови сателитни фотоси демонстрират разполагане на спомагателни съветски сили по границата в Украйна.

Тази нощ българско време във Вашингтон се организира среща по сигурността по отношение на Украйна, като президентът Байдън анулира планувано пътешестване до Делауеър по персонален въпрос и остана в Белия дом.

А вицепрезидентът на Съединени американски щати Камала Харис приказва за  " действителна опция за война " в Европа по време на участието си в годишната конференция по сигурността в Мюнхен. Там тя се опита да убеди европейските съдружници на Съединени американски щати да се обединят към стопански наказания, ако Русия нахлуе в Украйна, и сложи европейската сигурност под " директна опасност ".

" Ние приказваме за действителна опция за война в Европа. Искам да кажа - дано за миг се замислим, с цел да разберем смисъла на това, за което приказваме ", съобщи Харис пред медиите преди да отпътува за Вашингтон нощес.

Предстои на следващия ден Джо Байдън ще организира виртуална среща с водачите на страните от Г7, още веднъж поради Украйна, а държавният секретар Антъни Блинкън изрази намерение да се срещне с съветския външен министър Сергей Лавров тази седмица, само че тези диалози ще бъдат анулирани, в случай че в това време Русия предприеме инвазия.

Вчера обстрелът в Украйна стана натоварен във и към територията, която се управлява от подкрепяните от Русия сепаратисти, които към този момент изтеглиха хиляди дами и деца на съветска територия. Руският президент Владимир Путин пък персонално следи проби на ракети, способни да носят нуклеарни бойни глави по време на взаимните военни учения с армията на Беларус.

 

НОВИ САТЕЛИТНИ СНИМКИ НА РУСКИ ВОЙСКИ КРАЙ УКРАЙНА 

Късно през вчерашния ден американската частна разузнавателна компания  " Максар Текнолоджис " (Maxar Technologies) сподели сателитни фотоси на ново разполагане на бронирани елементи от съветски гарнизони покрай границата с Украйна. Вестник " Ню Йорк Таймс " пък добави, че и американското разузнаване има сходни сателитни фотоси и също по този начин имало информация, че Кремъл е дал заповед на съветските елементи да пристъпят към нахлуване в Украйна.

Изображенията на " Максар " демонстрират разполагане на няколко огромни бойни групи към военния гарнизон в Солоти (Рус) от 13 февруари насам. Но в неделя към този момент се виждало, че повечето от бойните единици и спомагателно съоръжение в Солоти са напуснали гарнизона, като в целия регион се виждат многочислени следи и някои бронирани конвои.

Военно съоръжение е ситуирано и източно от близкия съветски град Валуйки, в поле на към 15 км северно от украинската граница. Новоразположени сили се следят и северозападно от съветския град Белгород, заяви " Максар ". Според следите в снега интензивността наподобява скорошна, споделят анализаторите на компанията.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР