Президентът на Косово Хашим Тачи трябва да бъде изслушан днес

...
Президентът на Косово Хашим Тачи трябва да бъде изслушан днес
Коментари Харесай

Хашим Тачи вече е в Хага за разпит

Президентът на Косово Хашим Тачи би трябвало да бъде изслушан през днешния ден от Специалната прокуратура в Хага, която в края на юни му повдигна обвинявания за осъществени военни закононарушения.

По информация на телевизия „ Клан ”, представена от БГНЕС, през вчерашния ден към 15 часа Тачи е изхвърчал от Тирана, с цел да отиде в Хага, където ще бъде защитаван от английския юрист Джефри Найс.

От прокуратурата оповестиха, че до момента не са предоставяли детайлности към делото и няма да го вършат и в бъдеще.

В профила си във Facebook Тачи написа, че ще беседва с прокурорите в Хага, откакто на 24 юни Специалната прокуратура разгласи, че против него, Кадри Весели и други някогашни членове на Армията за избавление на Косово (АОК) има повдигнати обвинявания за осъществени военни закононарушения.

От прокуратурата показват, че изказването за повдигнатите обвинявания е направено поради непрекъснатите опити на Хашим Тачи и Кадри Весели да попречват и подкопават работата на Специализираните магистратури с желанието те да бъдат отстранени, с цел да не се изправят пред правораздаването.

Тачи, Весели и останалите обвинени се упрекват в осъществяването на към 100 убийства, както и в търговия с органите на техните жертви.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР