Поставената под №13 Мадисън Кийс е първата полуфиналистка на тазгодишния

...

Кийс е първата полуфиналистка на Ролан Гарос

Поставената под №13 Мадисън Кийс е първата полуфиналистка на тазгодишния " Ролан Гарос ". 23-годишната американка надигра със 7:6 (5), 6:4 представителката на Казахстан Юлия Путинцева на 1/4-финалите. Финалистката на US Open Кийс имаше единствено един 1/8-финал в кариерата си в Париж до тази година, само че ето, че към този момент е във етапа на най-хубавите четири. За място на финала американката ще спори със сънародничката си Слоун Стивънс (от която загуби на финала в Ню Йорк) или против изгряващата съветска звезда Дария Касаткина.

Halfway to her first Roland-Garros semifinal...@Madison_Keys wins first set over Putintseva 7-6(4).#RG18 pic.twitter.com/uhQmacUjMc
— Roland-Garros (@rolandgarros) June 5, 2018
В първите 6 гейма през днешния ден нямаше пробиви, само че в седимя Путинцева взе подаването на съперничката си, а след това поведе с 5:3 и изглеждаше по-близо до успеха в първата част. Кийс обаче обърна резултата до 6:5 и даже имаше два следващи сетбола в 12-ия гейм при сервис на Путинцева, само че представителката на Казахстан ги отрази и се добра до тайбрек. В него Путинцева взе първите две точки, само че Кийс направи поврат и поведе с 4:2. След това резултатът се движеше 5:3 и 6:4 в интерес на Кийс, която осъществя четвъртия си сетбол и със 7:5 се пребори за първата част.

Във втората част имаше единствено един пробив и той бе осъществен от Кийс в седмия гейм. Този пробив се оказа изцяло задоволителен на американката и след 1 час и 24 минути тя преодоля съперничката си.