Последният във френската Лига 1 Лориен победи Ланс с 2:0

...

Лориен победи Ланс и избегна антирекорд

Последният във френската Лига 1 Лориен победи Ланс с 2:0 и избегна историческия позор да запише 8 следващи загуби като хазаин в шампионата. Нещо повече, с триумфа отборът се изкачи до 18-о място и към този момент даже не е измежду изпадащите.

Ланс владееше повече топката през първото полувреме, само че без да основава състояние, от което се възползваха домакините. В самия завършек на частта Арман Лориенте проби отляво и даде превъзходен пас на Самбу Сумано, който вкара за 1:0 от близко. След почивката Ланс се втурна да изравнява, което остави доста шансове и да Лориен.

Така 10 минути преди края на постоянното време шут на дебютанта Ибрахима Коне бе отклонен и влетя в мрежата на гостите за 2:0. След съвършеното начало на сезона Ланс от дълго време излезе от зоната за присъединяване в евротурнирите. Това е четвърта загуба на отбора в последните 5 мача.