Португалия победи без затруднения състава на Люксембург в мач от

...

Класическа Португалия отказа Люксембург и остава на второ място в Група В

Португалия победи без усложнения състава на Люксембург в мач от група В на европейските футболни квалификации.

Настоящият първенец на Стария континент бе безспорен любимец преди началото и сподели за какво това е по този начин, стигайки до успеха с 3:0.

Попаденията в интерес на спечелилите осъществиха Бернардо Силва, Кристиано Роналдо и Гонсало Гедеш.

Иберийците заемат 2-ро място в класирането с 11 точки, а водачът Украйна има 16 пункта и една среща повече. Португалците се намират в серия от към този момент 11 следващи победи над днешния си противник.

Само в границите на откриващите 5 минути португалците към този момент можеха да водят в резултата. Още при първата си офанзива те стигнаха до чиста позиция, само че Роналдо пропусна. Последваха два корнера в интерес на отбора, като Феликс бе покрай откриването на резултата. Късметът обаче още веднъж не беше на страната на тима.

Пробив на Семедо в 16-ата минута първоначално бе спрян от бранителите на гостите, само че топката не беше овладяна по допустимо най-хубавия метод от вратаря и попадна на пътя на Бернардо Силва, пратил я в мрежата за 1:0.

Последваха два корнера и в интерес на гостите, само че също по този начин и нова опция за домакините. Роналдо обаче записа нов пропуск против името си.

Полувремето завърши с добре изпълнен свободен удар от Данило, който обаче беше избавен от вратаря.

В 65-ата минута Кристиано Роналдо показва класата си, като залъга бранителите пред себе си, а по-късно трансферира и вратаря за 2:0.

Пет минути преди последния сигнал и Гедеш вкара за оказалото се и извънредно 3:0.

Нова смяна в резултата не бе записана и по този начин Португалия се поздрави с предстоящ триумф в конфликта.