Попълването на позициите в изпълнителната власт от новите управляващи няма

...
Попълването на позициите в изпълнителната власт от новите управляващи няма
Коментари Харесай

Назначения в МвнР разбуниха политическите среди

Попълването на позициите в изпълнителната власт от новите ръководещи няма да мине без разтърсвания. Първият мотив даде политическият кабинет на новия външен министър Теодора Генчовска, номинирана от Има Такъв Народ.

В него изненадващо се оказа, че участва Петко Сертов – първият ръководител на ДАНС, основана от ръководството на тройната коалиция, ръководено от някогашния водач на Българска социалистическа партия Сергей Станишев. Сертов, чиято кадрова биография стартира още в някогашната Държавна сигурност, ще бъде консултант на първия ни посланик. Около Генчовска се събират и други чиновници на Държавна сигурност. Такъв е Петьо Петев – началникът на кабинета й, който е работил към Първо основно ръководство.

Трябва да се означи, че новите ръководещи се схванаха при договарянията между тях, че всеки министър ще разполага със свободата да сортира членовете на екипа си и ще носи отговорност за тях.

Очаквано информациите за назначенията провокираха реакции в политическите среди. „ С оглед на днешните назначения не ще бъда кадърен да запазя безмълвие в идващите традицията 100 дни. Завръщането на мафията преоблечена в кадифе и коприна не беше желанието на нашия митинг “, написа във Facebook някогашният длъжностен министър на културата и деен участник в митингите против ГЕРБ Велислав Минеков.

“Категорично не одобрявам формула на смяната от вида " Мутри вън, ченгета вътре! " ”, разгласи доцент Александър Кьосев, член на Националния съвет на „ Да, България! “.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР