Помощник-треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев обясни защо смърфовете толкова

...

Тунчев: Митко е лидерът, той дава тон за песен

Помощник-треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев изясни за какво смърфовете толкоз мъчно съумяха да отстраняват втородивизионния Литекс в 1/8-финален мач за Купата. Пловдивчани завоюваха с 2:1 след поврат и гол в заключителните минути на мача.

“До огромна степен пропуските през първото полувреме натежаха. Второто излязохме малко сковани, тъй като непременно трябваше да отбележим гол. Литекс вкара при една от дребното си офанзиви, само че ние се вдигнахме и победихме. Натрупа се отмалялост. Леко поспестихме и сили. Литекс е от второто равнище, само че заставам доста добре на терена.

С това разполагаме сега и трима-четирима футболисти, които непрекъснато влизат. Митко е водачът на тима. Той дава звук за ария. Когато играта му върви, нещата се получават.

От много време не е било толкоз забавно - съвсем всички водещи тимове не престават напред. Пожелавам си да сме домакини в идващия кръг”, сподели Тунчев след срещата.  Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg