Подписването на споразумението за програма "Опазване на околната среда и

...
Подписването на споразумението за програма "Опазване на околната среда и
Коментари Харесай

Нено Димов: Започваме прилагане на важни политики при управлението на отпадъците и адаптацията към климатичните промени

Подписването на съглашението за стратегия "Опазване на околната среда и изменение на климата " не е единствено юридически акт - то е израз на построеното доверие сред страните донори и Министерство на околната среда и водите, на положителното съдействие, на високата добавена стойност, на постигнатите резултати през предходните програмни интервали и е поръчител за желанието да продължим да работим дружно за постигането на високи екологични стандарти и в грижата за околната среда.

Това сподели министърът на околната среда и водите Нено Димов Нено Димов е министър на околната среда и водите. Роден е през 1964... към профила по време на подписването в НДК на програмното съглашение по Програма "Опазване на околната среда и изменение на климата " по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство /ЕИП/ за интервала 2014 - 2021 година За интервала 2007 - 2009 година по финансовия механизъм на ЕИП са били изпълнени девет плана в бранш "Околна среда " на обща стойност над 8 млн. лева По меморандума за съгласие за интервала 2009 - 2014 година сред България и Исландия, Лихтенщайн и Норвегия е бил обезпечен финансов запас в размер на 36 млн. лева за реализацията на 38 плана по две стратегии в региона на интегрираното ръководство на морските и вътрешните води и на биоразнообразието и екосистемите, уточни още министър Димов.

Новата стратегия "Околна среда за изменение на климата " си слага за цел посредством предоставеният финансов запас от 30,5 млн. лева да извърши ограничения по използване на значими политики в региона на ръководство на отпадъците и акомодацията към климатичните промени, добави министърът.

Държавният секретар на Министерството на околната среда и климата на Норвегия Атлъ Хамар, който участваше в подписването, уточни, че това е безплатна помощ, която е приносът на Норвегия, Исландия и Лихтенщайн, с цел да се понижи неравенството в социално-икономически проект в Европа и да се укрепят двустранните взаимоотношения. Според него програмата ще допренесе за подсилване на способността на България в региона на климата, биоразнообразието и ръководството на водните басейни. Климатът, околната среда, нисковъглеродните излъчвания са едни от целите за идващия програмен интервал, уточни той и добави, че към 30 % от безвъзмездната помощ е ориентирана точно към тези области.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР