Пловдив. Бях на една среща в ОУ Васил Петлешков в

...
Пловдив. Бях на една среща в ОУ Васил Петлешков в
Коментари Харесай

Полицаят, който спаси първокласник в Пловдив: Аз не съм герой! Това е една нормална човешка реакция!

Пловдив. " Бях на една среща в ОУ " Васил Петлешков " в Пловдив, при шефа, описа пред публицисти контрольор Илиян Гвоздев, който избави първокласник, съобщи кореспондент на Радио " Фокус " - Пловдив . " Излизайки от двора на учебното заведение, видях една от учителките на първи клас да тича против мен, много обезпокоена, като ми изиска помощ. Каза ми, че едно от децата е в безпомощно положение. Веднага отидох в класната стая и видях детето, което в действителност не изглеждаше добре. Прецених, че би трябвало да работя незабавно, че няма време да крещя Бърза помощ. Взех го на ръце и се качихме на патрулката, дружно с здравната сестра на учебното заведение, която също ми оказа помощ доста. Закарахме детето в Спешното, където ни посрещнаха същинските експерти и върнаха живота на детето. По пътя се обадих на тел. 112, с цел да се приготвят. През цялото време бях с включен звуков сигнал. Момчетата ми учат в това учебно заведение, родител съм ", описа контрольор Гвоздев.

" Аз не съм воин! Това е една естествена човешка реакция и е добре всеки да е квалифициран да може да работи вярно и съответно в такива обстановки, с цел да имаме повече положителни вести ", сподели още инспекторът.

Той означи, че това не е първият случай, когато оказва помощ в такава обстановка, и че това е част от специалността му, тъй като те постоянно идват първи на място. Инспекторът към момента не се познава с родителите на детето.

Първокласникът е добре, нормализиран. Едно закъснение в действителност би коствало живота на детето, описа пред публицисти доктор Кирил Атлиев, шеф на Спешното поделение в УМБАЛ " Свети Георги “. " Детето бе донесено на ръце от контрольор Гвоздев, без дишане и в кома, добави той и акцентира, че реакцията на инспектора и здравната сестра е била животоспасяваща.

" Двамата с доктор Ахмед Чифчи, с който били дежурен екип, възстановили дишането на детето, повикали анестезиолог и създали съвещания с невролог и хирург. По-късно то е откарано с кола за спешна помощ в интензивното поделение на Детска педиатрия, където се намира и сега с ясно схващане, без усложнения в дишането и в устойчиво хемодинамично положение.

Цветана ТОНЧЕВА

Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР