Пирин шокира шампиона Лудогорец и завърши наравно 1:1 при гостуването

...

"Пирин" измъкна точка от гостуването си на "Лудогорец"

" Пирин " шокира първенеца " Лудогорец " и приключи наедно 1:1 при гостуването си в Разград. Тимът от Благоевград, който имаше огромни кадрови проблеми преди срещата игра доста самоуверено и с проведена игра, и малко ловкост съумя да измъкне точката.

" Лудогорец " изрично имаше превъзходство, само че удари греда на два пъти, а преди почивката Козмин Моци изпусна дузпа. Анисе извееде първенците напред в 62-ата минута, а Станислав Костов донесе точката на гостите три минути преди края.

End of the game. Draw with 1-1 between Ludogorets and Pirin (Blagoevgrad).#ludogoretspic.twitter.com/GTzPn2mEgN
— PFC Ludogorets 1945 (@Ludogorets1945) August 27, 2017

Димитър Димитров направи няколко промени от състава, който няколко дни по-рано приключи 0:0 със " Судува " в Лига Европа. Капитанът Светослав Дяков остана на пейката, а Марселиньо и Моци, които изтърпяваха санкции в Европа, излязоха като титуляри. Шанс от първата минута получи и Клаудиу Кешеру.

Разградчани започнаха доста интензивно и демонстрираха ясно, че желаят да решат мача рано рано. Срещу себе си обаче те срещнаха един доста добре проведен тим на " Пирин ", който въпреки и да подходи извънредно отбранително съвсем не допускаше неточности в личната си половина.

Треньорът на отбора от Благоевград, Милен Радуканов беше подредил тима си доста ловко и " Пирин " играеше със самочувствие в защита. " Лудогорец " пропусна няколко положителни шанса, като на моменти даже изглеждаше, че нападателите на домакините се отчайват от пропуските.

Преди почивката " Пирин " стигна единствено до един удар към вратата на " Лудогорец ". Стилиян Николов засече центриране с глава, само че Ренан сподели инстикт и мазета.

В 43-ата минута първенците получиха право да изпълнят дузпа, откакто Марселиньо беше повален в наказателното поле от Димитър Благов. Капитанът в тази среща Моци застана зад топката, само че изстрелът му в долния десен ъгъл беше избит от Макенджиев.

Макенджиев избавя удара на Моци от бялата точка.
© LAP.bg

Второто полувреме стартира по същия метод, както приключи и първото – с напън на " Лудогорец ". Още в 48-ата минута първенците за малко да открият, като отдалечен шут на Натанаел беше допрян с върха на пръстите от Макенджиев. Топката промени траекторията си и се отби в гредата.

Седем минути по-късно " Лудогорец " означи гол посредством Марселиньо, само че той беше анулиран поради засада. Реферът Драгомир Драганов отсъди нарушавания на Кешеру в офанзива против защитник на гостите.

В 62-ата минута първенците въпреки всичко откриха, като към този момент неточност нямаше. След статично състояние Моци стреля от въздуха, Анисе се оказа непокрит и от няколко метра прати топката в мрежата – 1:0.

Абел Анисе се разписа за първенците при започване на втората част.
© LAP.bg

Попадението успокои " Лудогорец " и отборът на Димитър Димитров смъкна оборотите. Шампионите атакуваха, само че не го правеха толкоз масирано, а тактиката на " Пирин " рухна. Тимът от Благоевград мъчно успяваше да провежда положителни офанзиви, само че десетина минути преди края имаше един добър късмет.

В 79-ата минута Аймен Суда стреля изненадващо от воле, само че топката срещна гредата. Три минути по-късно греда удари и " Лудогорец ".

Всичко отиваше към резонна победа на първенците без отборът да изразходва огромни старания, само че сметките на разградчани се объркаха. В 87-ата минута Анти Реня направи за смях двама бранители на " Лудогорец " и пусна остроумен пас към Станислав Костов, който от един метър нямаше проблем да изравни резултата.

Марселиньо не изигра един от най-хубавите си мачове, като беше защитаван зорко от отбраната на гостите.
© LAP.bg

При ситуацията останаха леки подозрения за засада, само че обстановката се разви на доста висока скорост и на пръв взор изглеждаше, че Яцек Горалски покрива Костов при последния пас.

" Лудогорец " пропусна шанса да се изравни на върха в класирането с ЦСКА, като остава с 14 точки, колкото има и " Черно море ". " Пирин " затвърди положителното си показване надалеч от вкъщи, като взима нещо от трети тим с искания.

Преди това благоевградчани измъкнаха еднакъв 1:1 против " Берое " и победиха " Ботев " в Коматево.
Източник: dnevnik.bg