ПФК Левски подписа договор със защитника Иван Горанов. Бранителят се

...
ПФК Левски подписа договор със защитника Иван Горанов. Бранителят се
Коментари Харесай

Иван Горанов се завърна в Левски

ПФК Левски подписа контракт със бранителя Иван Горанов. Бранителят се завръща в отбора като преотстъпен за една година от белгийския Шарльороа. Юношата на клуба има 108 мача със синята фланелка, в която е отбелязал 4 гола.

За първия тим прави дебют на 2 април 2011 година в турнирен мач против Видима-Раковски. През летния трансферен прозорец на същата година минава в отбора на Берое, с който подписва контракт за период от три години. С „ беройци “ печели Купата и Суперкупата на България за 2013 година В края на 2013 година минава в Литекс, като подписва контракт за три години и половина, а през лятото на 2016 година минава в Локомотив (Пловдив).

На 13 юни 2017 се завръща в Левски. Подписва контракт за 3 години и се постанова като титулярен ляв защитник. На 18 април 2018 отбелязва първия си гол със синята фланелка против ЦСКА София. На 8 август 2018 удължава договора си с 3 години. Става капитан на „ сините “ и получава повиквателна за националния тим на България, за който дебютира на 6 септември против Словения в мач от Лигата на нациите. 

Превръща се в закрепостен титуляр и един от най-постоянните играчи на Левски, а през 2020 година минава в Шарльороа, от където се завръща още веднъж при „ сините “.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР