Петър Петров (България, КТМ) записа най-добрия си резултат през годината

...

Петър Петров с рекордно класиране за годината в световния шампионат

Петър Петров (България, КТМ) записа най-хубавия си резултат през годината в международния шампионат по мотокрос, откакто приключи на 15-о място в първото съревнование от клас MXGP в Латвия и с това завоюва шест точки за генералното класиране. До момента той има общо 24 точки и заема 25-а позиция.

Българският водач на North Europe Racing стартира от 20-о място след квалификациите, само че се придвижи до 15-а позиция на старта и я резервира до самия завършек на надпреварата при 1:19.403 минути пасив против спечелилия Джефри Херлингс (Холандия, КТМ). Двамата не започнаха второто съревнование, което беше извоювано от Тим Гайзер (Словения, Хонда). Пилотът на HRC и международен първенец от 2016-а година получи непредвиден подарък от Антонио Кайроли (Италия, КТМ), който падна неприятно, удари рамото си и не приключи надпреварата. По този метод Гайзер оглави класирането с преднина от 33 точки против 9-кратния международен първенец, който ще премине медицински проучвания по-късно през днешния ден.

Иначе Гайзер завоюва Гран при на Латвия, макар че приключи еднакъв по точки с Роман Февр (Франция, Ямаха) и Арно Тонус (Швейцария, Ямаха). Решаващият фактор бе успеха във втория манш.

Хорхе Прадо (Испания, КТМ) завоюва седмата си цялостна и общо осма победа в клас МХ2. Световният първенец завоюва 10 точки повече от третия в общото класиране Томас Кер Олсен (Дания, Хускварна) и към този момент води с 30 в подреждането за купата.

Яго Хертс (Белгия, Ямаха) приключи втори с 44 точки.