Перфектно доминиращи. Нищо ново за Южна Каролина.С центъра на All-America

...

Жените от Южна Каролина остават перфектни, побеждават N.C. State със 78-59, за да стигнат до играта за титлата на NCAA

Перфектно преобладаващи. Нищо ново за Южна Каролина.

С центъра на All-America Камила Кардосо, отбелязала 22 точки, Gamecocks изрично резервираха непобедения си сезон, напредвайки към мача за шампионата на женския NCAA шампионат с победа със 78-59 над Щат Северна Каролина в петък вечер.

Талантливите и упорити Gamecocks (37-0) водеха единствено с един на полувремето, преди да изложат цялостния си боеприпас на показ през третата четвърт. Те стегнаха отбраната, започнаха да хвърлят тройки и надминаха Wolfpack с 29-6, с цел да трансфорат напрегнатия мач в още един от техните удари.

Беше също толкоз преобладаващ вътре за Gamecocks, получавайки 15 от нейните дъски в отбранителния край и отбелязвайки осем точки. Рейвън Джонсън добави 13 точки.

Сания Ривърс, която се трансферира от Южна Каролина в щат Северна Каролина, откакто завоюва купа като първокурсник, стреля единствено 2 от 11 и имаше пет загуби, до момента в който някогашните й съотборници правеха всяко допиране мъчно едно.