Пари Сен Жермен постигна впечатляващ успех с 6:1 при гостуването

...

ПСЖ отнесе Клермон като гост

Пари Сен Жермен реализира впечатляващ триумф с 6:1 при гостуването си на Клермон от 31-ия кръг на Лига 1. Неймар и Килиан Мбапе означиха по три гола, до момента в който Лионел Меси се регистрира с три асистенции.

Така Пари Сен Жермен към този момент има 71 точки в актива си и задатък от 15 пред втория Рен. Клермон пък остава тъкмо над чертата на 17-ото място с 28 пункта.

Парижани откриха резултата още в 6-ата минута, когато Неймар се разписа с диагонален удар. В 19-ата минута Мбапе повиши удвои резултата, а малко преди края на полуврмето Жодел Досу засече от близко за 1:2.

Третият гол за ПСЖ падна в 71-ата минута от дузпа, която бе осъществена от Неймар за 3:1. Само три по-късно Мбапе направи 4:1, а в 80-ата минута оформи своя хеттрик. 180 секунди по-късно Мбапе се измъкна зад отбраната, само че вместо да отиграе самичък реши да комбинира с Неймар, който по този метод също записа три гола на сметката си.
Източник: bnr.bg