Пари Сен Жермен не успя да победи Брюж в първия

...

ПСЖ взе точка в Брюж, Меси удари греда, Мбапе се контузи

Пари Сен Жермен не съумя да победи Брюж в първия мач на отбора от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата, играна в Белгия, приключи при резултат 1:1.

Това бе първият случай, в който звездното трио на парижани – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар стартираха мач дружно.

В 15-та минута Андер Ерера откри резултата за гостите след асистенция на Килиан Мбапе. Испанецът бе прецизен след удар от наказателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0.

След като получиха попадение домакините заиграха по-добре и възобновиха равенството в 27-та минута с еднакъв гол. Ханс Ванакен засече центриране от левия фланг и означи след удар с едно допиране за 1:1.

В ответната офанзива парижани още веднъж можеха да поведат, само че удар на Меси се отби от напречната греда.

Втората част стартира с проблем за Маурисио Почетино, който размени Килиан Мбапе едвам в 51-та минута, поради травма. Неговият заместител Мауро Икарди изпусна най-чистото състояние през втората част, откакто негов удар мина около противниковата врата.
Източник: bnr.bg