Пандемията от коронавирус в България продължава да затихва. За първи

...
Пандемията от коронавирус в България продължава да затихва. За първи
Коментари Харесай

В половин България няма нито един новозаразен с COVID-19

Пандемията от ковид в България продължава да затихва. За първи път от месеци насам броят на новозаразените с COVID-19 у нас пада под 1%, а в 14 от 28-те области на страната не е регистриран нито един нов позитивен случай за последното денонощие. Това демонстрират данните от  към полунощ на 7 юни 2021 година.

47 са новите случаи на ковид у нас за последните 24 часа при направени 5 601 теста. Това значи, че позитивните проби са едвам 0.8 на 100. Въпреки че в понеделник статистиката регистрира по-малко случаи поради по-малкото проби през уикенда, въпреки всичко данните са обнадеждващи, сравнявайки ги с последните 4 понеделника, когато също по традиция цифрите отиват надолу. На 10 май новите позитивни случаи на вируса у нас бяха 4%, на 17 май - 3.5%, на 24 май - 1.2% и на 31 май - също 1.2%.

Цели 14 области у нас нямат нито един новорегистриран случай на ковид. Най-много новозаразени обичайно има в столицата - 12, във Варна - броят им е 8, Смолян - 6, Стара Загора, София област и Ловеч - по 3 случая, Велико Търново, Перник, Плевен и Пловдив са с по 2 нови случая, а Шумен, Пазарджик, Враца и Видин - единствено с по 1.

 

При съвсем всички данни през днешния ден има намаляване по отношение на ден по-рано. В болница сега се лекуват 2613 пациенти (при 2619 вчера), като в интензивни отделения са 287 индивида (при 293 вчера). Излекуваните понижават от 137 на 31 души. Намалява темпът и имунизация. Вчера са ваксинирани едвам 4 929 души, до момента в който ден по-рано те бяха 5993. Намаление на поставените дози има и в сравнение с миналия понделник, когато в страната лекарите са съумели да имунизират над 5000 индивида.

Леко покачване има единствено при броя на умрелите - един от най-тревожните и проблемни показатели у нас. За последното денонощие борбата с ковид са изгубили 7 индивида, до момента в който през вчерашния ден те бяха 3-ма.

 

ОБЩО

От началото на пандемията до момента доказаните случаи на ковид у нас са 419 473. 386 099 от тях се водят излекувани. Смъртните случаи са общо 17 820, като броят им ни отрежда едно от първите места в Европейски Съюз. Общо поставентие ваксини в страната са са 1 464 251, като броят на хората, които са със приключен имунизационен цикъл, е 624 140.

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР