“Пандемията ни накара да бъдем най-малко по-толерантни. Тя може би

...
“Пандемията ни накара да бъдем най-малко по-толерантни. Тя може би
Коментари Харесай

Греди Асса: Пандемията ни направи по-толерантни



“Пандемията ни накара да бъдем минимум по-толерантни. Тя може би ни диктува да бъдем и по-внимателни и съсредоточени освен към себе си, само че и да пазим този до нас. “ – сподели в “Нашият ден “ художникът Греди Асса , който е Главен воин в предаването.

“Пандемията по един фрапантен метод раздели хората, тъй като сродните души желаят да поддържат връзка, да разменят свои планове и хрумвания. “

Детството

“Детството е един капитал, до който цялостен живот стигаш по разнообразни пътища. Не единствено от мястото, в което си роден, само че и хората, които доста са те обичали - прозорецът, който пръв си отворил, първата си обич, всичко това е като един паноктикум, в който ти се чувстваш предпазен. Детството някак те пази от всичките неща, които се случват след това в живота . “

 Греди Асса

Рисуването

“Спомням си, че майка ми ме въодушеви в цветовете, първите картини направихме с нея. Намазано платно с туткал и маслени бои – бях толкоз благополучен, че можех да имам картина, която да мечтателствам.

Баща ми ми даваше непрекъснато упора,  споделяше ми, че би трябвало да стана “по-добър и по-добър, с цел да съм добър “. Това беше мощно негово предпочитание да превъзмогвам неведнъж това, което съм стигнал. “

Най-добре се усеща..

“Безспорно тук в България с моите сътрудници художници, защото владеенето на този поминък, колкото и да е безмълвен, той постоянно дава опция да правиш среща и да разговаряш по един изключително безмълвен метод.

Нашето изкуство е на безмълвен разговор, само че той е доста мощен. И в Китай, и в Съединени американски щати, и в Германия съм имал фенове, имал съм мнения, които не съм вярвал, че могат по един подобен метод да схванат това, което аз им представям. “

След всяко завръщане…

“Най-вече отношението на хората, любознанието към това, което правиш. Където и да отива един български художник, това уголемява българската граница. По този метод разширяваме духовната граница на страната. Това е доста значимо, с цел да се разбере, че в България има художници, които рисуват по един по-необичаен метод. “

Чуйте целия диалог с Греди Асса в звуковия файл.
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР