Отборите с българско участие претърпяха загуби в днешните мачове от

...

Загуби за българите в Казахстан

Отборите с българско присъединяване претърпяха загуби в днешните мачове от 25-ия кръг на казахстанското състезание. Мартин Тошев, който до неотдавна лекуваше контузия, се завърна в игра за Жетису, само че отборът му отстъпи с 0:1 на Ордабаси. Българинът влезе като запаса в 63-ата минута, а единствения гол в дуела вкара Абдулайе Диакате в средата на първото полувреме.

Воденият от Стойчо Младенов Кайсар загуби с 1:3 на соствен терен от новобранеца Актобе. Аабат Аймбетов вкара хеттрик за последния в класирането, а тимът на Младенов игра съвсем цялостен мач с човек по-малко поради червен картон на Александър Марокин.

Шахтьор (Караганди) на Николай Костов също записва домакинско проваляне - 0:4 от Кайрат. Това беше втора поредна загуба за Шахтьор, който е 7-и в класирането. Кайсар е на шеста позиция, а Жетису затваря топ 5. Начело е Тобол, следван от Кайрат, Ордабаси и Астана.