Отборите на Виляреал и Байерн Мюнхен играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Виляреал - Байерн Мюнхен 1:0, отмениха гол на домакините

Отборите на Виляреал и Байерн Мюнхен играят при резултат 1:0 в първи четвъртфинален дуел от Шампионска лига. Арно Данжума откри за "жълтата подводница " още в 8-ата минута. Двубоят на стадион „ Де ла Серамика” започва в 22:00 часа българско време, а в ще проследим най-важното от него.

Байерн влиза в срещата като безспорен любимец, макар че „ жълтата подводница” постоянно сервира съществени изненади в Европа.

Победителят от конфликта ще се изправи против спечелилия от четвъртфинала Бенфика – Ливърпул. Снощи мърсисайдци се постановиха с 3:1 в Португалия.

Гостите от Байерн започнаха по-настоятелно срещата, пробвайки се да владеят топката в по-големи интервали. Още в 6-ата минута изстрел на Мусиала бе блокиран,а незабавно по-късно Павар стреля неопределено в навън.

Изненадващо резултатът в мача бе открит в 8-ата минута. След нахлуване отдясно, минало през Фойт и Ло Селсо, топката стигна в Парехо, който откри Арно Данжума, а нападателят без особени компликации съумя да я отклони в мрежата.

Ранният гол несъмнено разстрои играта на гостите. Играчите на Юлиан Нагелсман действаха много прибързано и мъчно стигаха до сериозна непосредственост до вратата на домакините. На няколко пъти футболистите на Байерн пробваха далечни удари, само че без необикновен триумф.

В 20-ата минута на срещата Албиол работи безкомпромисно против Гнабри на границата на наказателното поле, само че реферът Антъни Тейлър реши, че дейностите на капитана на домакините са чисти. Малко по-късно Кимих стреля от отдалеченост фронтално против вратата, само че извънредно неопределено. Люка Ернандес също опитва шанса си от дъгата на наказателното поле, само че изстрелът му бе повече от разочароващ.