Отборите на Словакия и Руския олимпийски комитет се класираха на

...

Словакия и РОК на полуфинал в хокейния турнир

Отборите на Словакия и Руския олимпийски комитет се класираха на полуфиналите в хокейния шампионат при мъжете от Пекин 2022.

Словаците се постановиха с 3:2 след наказателни удари Съединените щати. 46 секунди преди края на дуела американците водеха с 2:1, когато Марек Хривик съумя да изравни резултата.

В продължението нямаше нови попадение и се стигна до наказателни удари. Словашкият вратар Патрик Рибар беше безукорен при тях и не позволи гол при петте осъществявания на Съединени американски щати. Победната шайба пристигна при четвъртото осъществяване на европейците, когато се разписа Петер Чехларик.

В другия четвъртфинал съветските хокеисти победиха с 3:1 отбора на Дания. Шипачов, Нестеров и Войнов вкараха по един гол във всяка третина. За скандинавците Нилсен изравни за 1:1 при започване на втория интервал.

Останалите два четвъртфинала са Швеция – Канада ( от който се дефинира противника на Словакия) и Финландия – Швейцария.
Източник: bnr.bg