Отборите на Сасуоло и Рома завършиха 2:2 в мач от

...

Рома измъкна точка срещу десет от Сасуоло

Отборите на Сасуоло и Рома приключиха 2:2 в мач от 25-ия кръг на италианското състезание по футбол. Така домакините остават без победа в последните си четири мача, а гостите останаха без триумф в трета поредна среща.

Повече за този резултат обаче би трябвало да съжалява отборът на Сасуоло, тъй като изравнителният гол падна в добавеното време, вкара го Браян Кристианте. Преди това за гостите откри Тами Ейбрахъм в 45-ата минута с гол от дузпа, само че Сасуоло стигна до поврат. В 47-ата минута Траоре центрира, топката се отби в Крис Смолинг, а Руи Патрисио не съумя да я улови и по този начин се стигна до автогол на бранителя.  В 73-ата минута тъкмо Траоре направи обрата цялостен. Само пет минути по-късно обаче Джан Марко Ферари бе изпъден след противоречив втори жълт картон и по този начин домакините заиграха с човек по-малко. И в добавеното време Рома измъкна точката, като с 40 т. е на седмо място. Сасуоло е на 12-то с 30 т.