Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона се класираха за осминафиналите

...

Реал и Барселона с успехи за Купата на Испания

Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона се класираха за осминафиналите на Купата на краля, откакто записаха победи над третодивизионни противници.

За втора поредна година Реал стартира присъединяване си в конкуренцията с посещение на Алкояно, като преди години отборът от област Валенсия шокира Кралския клуб и го победи. Снощи играчите на Карло Анчелоти още веднъж имаха усложнения, само че въпреки всичко стигнаха до триумф с 3:1, с помощта на късен гол на Марко Асенсио и автогол. Преди това Едер Милитао бе извел Реал напред, а Дани Вега изравни за домакините.

Напред продължава и носителят на трофея Барселона след триумф над Линарес Депортиво с 2:1 като посетител. Ветеранът Уго Диас даде преднина на домакините още в 19-та минута, а каталунците трябваше да чакат чак до 63-та минута за изравнителното попадение на резервата Усман Дембеле. Малко по-късно Феран Хутла вкара втори гол за Барса и донесе триумфа на своите.

За осминафиналите на купата се класираха още отборите на Валенсия, Майорка, Реал Сосиедад и Бетис.
Източник: bnr.bg