Отборите на и завършиха наравно 1:1 при гостуването си на

...

Кървав гол не стигна за победа на Парма

Отборите на и приключиха наедно 1:1 при гостуването си на Сасуоло в дуел от 18-ия кръг на Серия " А ". Така " дуковете " останаха без победа в последните си девет мача, само че най-малко прекъснаха серията си от пет следващи загуби. Също по този начин те нямат проваляне от " неровердите " в последните си пет мача против тях.

В 21-ата минута се разписа за гостите, само че попадението му не беше прието заради негова засада. В 37-ата минута домакините поведоха, откакто Юрай Куцка с глава засече центриране на. Интересното е, че словакът стигна до въпросното попадение с бинтована глава, която беше разкървавена още в 34-ата секунда на мача. Неговият тим се виждаше победител, само че в добавеното време Максим Буси фаулира в наказателното си поле и съдията уточни бялата точка. Така оформи крайното 1:1 с тъкмо изпълнена дузпа.

Juraj Kucka after Vlad Chiriches accidentally kicked him in the head 34 seconds into v
— footballitalia (@footballitalia)
Сасуоло е осми в класирането с актив от 30 точки, а Парма остава на 19-ата позиция в зоната на изпадащите с едвам 13 извоювани пункта.
Серия А 18 кръг, неделя 17 януари  Сасуоло 1:1краен резулат  Парма