Лийдс загуби гостуването си на Куинс Парк Рейнджър (КПР) с

...

Директната промоция изглежда все по-невъзможна за Лийдс след загуба от КПР

Лийдс загуби гостуването си на Куинс Парк Рейнджър (КПР) с 0:4 от 45-ия кръг в Чемпиъншип. Илия Груев бе титуляр за йоркширци и бе сменен в 88-ата минута от Глен Камара.

Лондончани трансфораха двата си точни удара през първото полувреме в голове. Илиас Хаир откри резултата на стадион " Илиас Хаир " в столицата с изстрел отвън наказателното поле, а Лукас Андерсен удвои преднината с компактен шут в далечния ъгъл.

След паузата играчите на Марти Сифуентес стигнаха до нови две попадения. Линдън Дайкс засече центриране от корнер на Илиас Хаир, а Сам Фийлд засече с глава подаване в наказателното поле от директен свободен удар на Илиас Хаир.

С успеха КПР обезпечи оцеляването си във второто равнище на британския футбол.

Лийдс остава на втората позиция в класирането с актив от 89 точки, само че Ипсуич е с точка пасив и два мача по-малко. КПР се изкачи до 16-ото място в подреждането с 53 пункта.