Отборите на Дея спорт Бургас и Монтана записаха чисти победи

...

Дея спорт и Монтана записха успехи на старта на 16-ия кръг в НВЛ

Отборите на Дея спорт Бургас и Монтана записаха чисти победи в откриващите два дуела от 16-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете, надигравайки надлежно Марек Дупница и Хебър Пазарджик.

В Бургас краткотрайният водач в подреждането Дея нямаше проблеми с гостуващия Марек и го победи изрично с 3:0 гейма.

Някаква конспирация в срещата имаше само във втората част, когато съставът от Дупница за кракто се откъсна с 2-3 точки напред, само че волейболистите на Франческо Кадеду бързо си върнаха контрола върху събитията на игрището и след това завоюваха сета с 25:21, взимайки всяко едно от последните четири разигравания.

В подреждането бургазлии остават отпред с баланс 15-1, до момента в който Марек е на 10-ата позиция с индикатори 5-11.

В друга среща от кръга Монтана също нямаше усложнения при визитата си на Хебър Пазарджик и завоюва с 3:0 гейма.

Момчетата на Даниел Пеев преобладаваха изцяло в зала " Васил Левски ", като разрешиха на своя конкурент за малко да поведе в точките едвам при започване на третия сет.

Най-резултатен за триумфа стана индонезиецът Фахри Путратама, който завърши с 15 точки, а с еднакъв актив от другата страна на мрежата приключи Стефан Иванов.

В класирането Монтана е 5-и с баланс 10-6, а след деветата поредна загуба Хебър се свлече до 9-ото място с актив от 5 победи и 11 провали.