Отборите на Ботев (Враца) и Арда /Кърджали/ завършиха наравно 0:0

...

Ботев /Враца/ изпусна Арда /Кърджали/, ВАР отмени гол на домакините

Отборите на " Ботев " (Враца) и " Арда " /Кърджали/ приключиха наедно 0:0 в мача между тях от 13-ия кръг на efbet Лига.
Домакините могат повече да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, защото бяха по-активни през по-голямата част от срещата, а също по този начин техен гол бе анулиран поради тънка засада.
Срещата стартира равностойно, като в първите минути домакините имаха лек превес, а по-късно Арда бе малко по-активният отбор.
Така се стигна до 31-ата минута, когато " Ботев " намерения, че е напред в резултата. Тогава при едно центриране отдясно Даниел Генов вкара топката във вратата на гостите с глава. След дълго ревизиране от ВАР обаче попадението бе анулирано поради тънка засада.
През втората част домакините бяха по-активният отбор, само че рядко стигаха до чисти позиции пред вратата на Господинов. В края на срещата Жан Пиер Да Силва можеше да стреля по-добре от чиста позиция, само че прати топката около вратата.
Малко по-късно сходна обстановка имаше и на отсрещната врата, когато Александър Георгиев прати топката покрай гредата.
Така или другояче последният съдийски сигнал пристигна при 0:0.
В класирането " Ботев " остава на 11-о място с 11 точки. " Арда " от своя страна е в горната част на таблицата с 21 точки и седма позиция.

" Ботев " /Враца/ 0:0 " Арда " /Кърджали/

Стартови сформира:
" Ботев " /Враца/: 76. Костов, 23. Мендоса, 37. Рапнуй, 8. Фераресо, 20. Биатумусока, 10. Монтоя, 6. Георгиев, 88. Валбуена, 15. Маринов, 9. Генов, 19. Переа

" Арда " /Кърджали/: 1. Господинов, 2. Али, 3. Сако, 24. Петков, 11. Георгиев, 4. Стоев, 8. Желев, 80. Котев, 17. Коконов, 18. Н’Диайе, 9. Йорданов

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: " Христо Ботев ", Враца
Начало: 17:45 часа
Източник: bulnews.bg