Отборът на Виляреал победи състава на Манчестър Юнайтед след дузпи

...

Виляреал спечели Лига Европа след драма с дузпите

Отборът на Виляреал победи състава на Манчестър Юнайтед след дузпи (11:10) и 1:1 в постоянното време и двете продължения в тазгодишния край на Лига Европа на стадион " Миейски " в Гданск (Полша).

Испанците печелят първи трофей в Европа, а треньорът им Унай Емери записа неповторимо достижение с четвърта купа от петия си край в конкуренцията. Вратарят на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа пък се трансформира в виновник, откакто пропусна от бялата точка и не отрази нито един удар на противника.
Испанците се възползваха от едно от дребното рискови положения и поведоха в 29-ата минута, когато Жерар Морено засече центриране на Даниел Парехо (1:0).

Манчестър Юнайтед натисна противника в първите минути на второто полувреме, а Бруно Фернандеш имаше искания за дузпа в 52-ата минута, само че реферът Клеман Тюрпен даже не прегледа обстановката, уверен, че няма нарушаване. " Червените дяволи " въпреки всичко стигнаха до гол в 55-ата минута, в която Единсон Кавани се възползва от отбита топка в наказателното поле и от близко изравни (1:1). До края на постоянното време Манчестър Юнайтед беше по-активният тим, само че по този начин и не доближава до прецизен удар, до момента в който Виляреал отвърна с неакуратен шут на Пау Торес. При 1:1 в постоянното време мачът влезе в продължения.
В първото испанците бяха по-активни, само че Алберто Морено и Пако Алкасер не съумяха да уцелят вратата от комфортни позиции.  През второто липсваха действителни положения за гол, въпреки испанците да желаеха дузпа за игра с ръка на Фред в 113-ата минута, само че и този път френският рефер Клеман Тюрпен не уточни бялата точка.
В последна сметка точно наказателните удари трябваше да решат разногласието, а испанците се оказаха по-точни и подвигат трофея без нито една загубата в Лига Европа през този сезон.