Отборът на ЦСКА София не успя да се класира за

...

ЦСКА София отпадна от Лигата на конференциите

Отборът на ЦСКА София не съумя да се класира за груповата фаза на футболния шампионат Лига на конференциите. В реванша от решаващия четвърти квалификационен кръг " алените " отстъпиха като посетители с 0:2 пред швейцарския Базел, което им бе извънредно незадоволително, защото преди седмица мачът в София приключи 1:0 за " армейците ". Срещата на стадион " Санкт Якоб " бе изгледана онлайн и от най-известния последовател на швейцарския тим - тенисистът Роджър Федерер, който остана доста удовлетворен от развиването на дуела.

В първите минута на мача темпото на игра не бе изключително високо, само че в 18-ата минута домакините пропуснаха невероятна опция. Трима играчи на Базел се озоваха на стрелкова позиция в наказателното поле, само че вратарят на ЦСКА София Густаво Бусато съумя да парира в корнер на Зеки Амдуни. Секунди преди почивката Лиъм Милър изпусна нов добър късмет, стреляйки над вратата.

През второто полувреме Базел продължи да бъде по-активният тим, само че в дейностите на домакините имаше много брак. В 66-ата минута обаче Базел съумя да открие резултата. Капитанът Фабиан Фрай бе изведен от втора позиция и останал очи в очи с Бусато не сбърка с удар с левия крайник за 1:0. Голът успокои играта и по всичко личеше, че срещата ще се насочи към продължения. Но бранителят на домакините Михаел Ланг не мислеше по този начин. В 84-тата минута той се включи по десния фланг с двойно подаване с резервата Дариан Малес и с удар от съвсем нула градуса прекара топката сред краката на Бусато за 2:0. В оставащите десетина минути до края българският представител опита да реализира напън, само че той бе изцяло безреден и не предложи нещо изключително рисково за Марвин Хитц.

Поражението лиши ЦСКА София от опцията да играе групова фаза на европейски клубен шампионат за трета поредна година, а Базел взе реванш за отпадането си от този противник в плейофите за Лига Европа през 2020 година.

Реванш от четвъртия квалификационен кръг в Лигата на конференциите:

Базел (Швейцария) - ЦСКА София (България) - 2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Фабиан Фрай 66, 2:0 Михаел Ланг 84
(в първия мач 1:0 за ЦСКА-София. Базел се класира за груповата фаза с общ резултат 2:1)

стадион: " Санкт Якоб ", Базел

основен арбитър: Антонио Нобре, Анди Пелмар
помощници: Педро Рибейро, Педро Мартинш
четвърти арбитър: Анред Нарсизо