Отборът на ЦСКА София намали до минимум шансовете си да ...

Отборът на ЦСКА София намали до минимум шансовете си да

Зоря излъга ЦСКА София

Отборът на ЦСКА София намали до най-малко възможностите си да се класира за елиминациите на Лигата на конференциите, откакто изгуби от украинския Зоря (Луганск) с 0:1 вкъщи в третия си мач от груповата фаза на шампионата. На Националния стадион " Васил Левски " " алените " не съумяха да се възползват от преимуществото си през първото полувреме и в последна сметка позволиха второто си проваляне в групата.

Възпитаниците на Стойчо Младенов започнаха по-мощно дуела и още в петата минута можеха да открият резултата, само че Яник Вилдсхут не съумя да преодолее вратаря на гостите, останал очи в очи с него. Домакинският напън продължи и в следващите минути с опасни изстрели на Георги Йомов и Жорди Кайседо. До края на първото полувреме Кайседо и бранителят Томас Лам също имаха шансове за гол, само че не съумяха да ги осъществят и в последна сметка почивката дойде при резултат 0:0.

През втората част гостите поизравниха играта и погледнаха по-самоуверено вратата на противника, а в 64-та минута съумяха да стигнат до неочакван гол, откакто крилото Алахар Саядманеш се разписа с доста акуратен отдалечен изстрел по диагонала, който почуда вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. В оставащите минути " армейците " по този начин и не съумяха да отговорят на предизвикването и в последна сметка записаха проваляне, като те приключиха мача с човек по-малко след пряк червен картон на Тибо Вион в 93-та минута за жестоко нарушаване.

По този метод ЦСКА София към този момент се открива на дъното на Група С с една точка, до момента в който Зоря се изкачи до третата позиция с авоар от три точки. В другия мач от групата норвежкият Бодьо/Глимт разби Рома с 6:1 вкъщи и поведе в класирането със седем точки, една повече от " вълците ".
В следващия си мач от шампионата ЦСКА София гостува на Зоря на 4 ноември, след което за българския отбор следва аудиенция на Бодьо/Глимт на 25 ноември и семейство на Рома на 9 декември.

Източник: bnr.bg