Отборът на ЦСКА поведе еднолично в класирането на Първа лига,

...

ЦСКА обърна Крумовград и поведе еднолично в класирането

Отборът на ЦСКА поведе еднолично в класирането на Първа лига, откакто победи Крумовград с 4:1 като посетител в мач от 17-ия кръг на шампионата. В Коматево " алените " трябваше да се потрудят крепко, с цел да стигнат до цялостен поврат и скъпи три точки.

Домакините започнаха по-силно дуела и след няколко положителни благоприятни условия, отразени от вратаря на " армейците " Густаво Бусато, въпреки всичко поведоха в резултата в 34-та минута, когато Алекс Колев се разписа с майсторски изстрел от воле след центриране отляво на Ренан. Играчите на Нестор ел Маестро дадоха отговор бързо и четири минути по-късно Амос Юга изравни със мощен удар отблизо дистанции, откакто бе изведен от Марселино Кареасо очи в очи с Благой Макенджиев.

През втората част гостите подвигнаха оборотите и това даде резултат в 78-та минута, когато централният бранител Християн Петров вкара с удар от точката на дузпата след асистенция на Джонатан Линдсет. Пет минути по-късно влезлият от пейката Данило Асприля подпечата триумфа на " алените ", а в добавеното време Марселино оформи крайното 4:1.

След този триумф ЦСКА към този момент има 38 точки на първото място, две повече от втория Черно море. " Армейците " имат пет точки повече от четвъртия Лудогорец, който обаче е изиграл два мача по-малко. От своя страна Крумовград записа трето следващо проваляне след идването на новия треньор Станислав Генчев. Новаците в елита заемат 11-та позиция в подреждането с актив от 18 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg