Отборът на Суонзи днес официално стана третият сигурен изпадащ от

...

Тъжна раздяла на Суонзи с Премиър лийг

Отборът на Суонзи през днешния ден публично стана третият сигурен изпадащ от Премиър лийг. " Лебедите " имаха единствено теоритични шансове за избавление преди последния 38-и кръг и се нуждаеха от малко знамение и безапелационна победа, само че те изгубиха вкъщи с 1:2 от Стоук Сити, който дефинитивно подписа присъдата им и ги повлече със себе си към Чемпиъншип.

Мачът стартира добре за домакините, които първи взеха преднина в мача. В 14-ата минута Андре Аю с глава продължи за Анди Кинг, който напредна и с акуратен удар насочи топката във вратата за 1:0.

До края на полувремето обаче " Грънчарите " направиха цялостен поврат. В 31-ата минута Папа Алиуне Ндиайе получи извеждащ пас зад отбраната, овладя и технично трансферира вратаря. Десет минути по-късно Ласе Сьоренсен центрира от фаул и Питър Крауч с глава докара нещата до 1:2.

През втората част гостите пропуснаха да стигнат и до по-изразителна победа. В 54-ата минута Джердан Шакири пропусна дузпа, а в 80-ата минута попадение на Ндиайе не бе зачетено поради засада.

Така Суонзи приключва сезона на 18-ото място с 33 точки и изпада от елита. Стоук Сити също поема към Чемпиъншип със същия актив, само че една позиция по-надолу в крайното класиране поради по-лоша голова разлика.