Отборът на Сепси спечели с 1:0 домакинството си на Университатя

...

Велев и Димитров победиха Антони Иванов в Румъния

Отборът на Сепси завоюва с 1:0 семейството си на Университатя (Крайова) от 18-ия кръг на румънската Лига 1. Това бе самобитно “българско” дерби, защото в състава на домакините цялостен мач записаха Стефан Велев и Ради Димитров, до момента в който за гостите титуляр стартира Антони Иванов, който обаче бе сменен в 78-ата минута.

Единственият гол в срещата падна още в 8-ата минута, а негов създател бе Павол Сафранко.

С този триумф Сепси събра актив от 19 точки и излезе на 10-ото място във краткотрайното класиране. Университатя пък към този момент е отвън топ 3 на 4-ата позиция с 31 точки.

Другият мач от кръга сред Волунтари и ФКСБ пък бе отсрочен поради проливен дъжд, който наводни терена. Това можеше да бъде второ “българско” дерби за деня сред Божидар Митрев и Божидар Чорбаджийски. Срещата обаче най-вероятно ще бъде пренасрочена за 18 декември.