Отборът на Сърбия попари големите амбиции на Португалия, като спечели

...

Сърбия порази Португалия в Лисабон с 2:1

Отборът на Сърбия попари огромните упоритости на Португалия, като завоюва с 2:1 решаващия конфликт за първото място в Група " А " от квалификациите за международното състезание по футбол в Катар следващата година. Двубоят бе на стадион " Луш " в Лисабон, а домакините вкараха още във втората минута посредством Ренато Санчес. В 33-ата минута груба неточност на вратаря Руи Патрисио след удар на Душан Тадич разреши на Сърбия да изравни резултата. В 90-а минута резервата Александър Митрович се трансформира в огромния воин за Сърбия с надвит гол.

Така воденият от сръбската легенда Драган " Пикси " Стойкович тим завоюва групата с 20 точки, Португалия е на второ място със 17 т. и ще търсят класиране през баражите. Отборите на Ирландия и Люксембург заеха надлежно трето
Източник: bnr.bg