Отборът на Реал (Мадрид) разгроми с 4:1 като домакин Реал

...

Реал громи, Бензема пише история

Отборът на Реал (Мадрид) разгроми с 4:1 като хазаин Реал Сосиедад в мач от 27-ия кръг на испанското състезание по футбол. Така отборът на Карло Анчелоти гледа все по-уверено към купата, откакто към този момент има 8 точки задатък пред втория Севиля (55 т.).

34-годишният френски деец Карим Бензема се отличи с гол от дузпа и асистенция. Той вкара още два гола, само че бяха анулирани поради засади. Бензема стана седмият състезател, който вкарва 20 или повече голове в един сезон в шампионата на Испания в 4 следващи шампионата. Преди французина това бяха реализирали Едмундо Суарес (Мундо), Алфредо Ди Стефано, Уго Санчес, Лионел Меси, Кристиано Роналдо и Луис Суарес. А също по този начин Бензема стана третият футболист, достигнал до 100 асистенции в Ла Лига през 21-и век. Тук безапелационен водач е Лионел Меси със 192 асистенции, а втори е Даниел Алвеш със 103.

Мигел Оярсабал изведе гостите напред в резултата с гол от дузпа в 10-ата минута, само че в 40-ата Едуардо Камавинга изравни с шут отдалеко. В 43-ата още веднъж с отдалечен изстрел Лука Мадрич обърна резултата в интерес на столичани. Резултатът стана 3:1 в 76-ата минута, когато Бензема бе прецизен от дузпа. Резервата Марко Асенсио направи оформи крайното 4:1 в 79-ата минута.
Източник: bnr.bg