Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава си,

...

Олимпиакос и Везенков с 11-а поредна победа в Гърция

Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Арис (Солун) с 89:67 (21:16, 20:17, 25:12, 23:22) в изтеглен мач от 24-ия кръг на мъжкото баскетболно състезание на Гърция, съобщи БНР. Това беше 11-и следващ триумф за отбора в шампионата.

Везенков стартира измежду титулярите за Олимпиакос, игра 17:51 минути против някогашния си отбор и записа 7 точки, 5 битки и 1 асистенция.

Олимпиакос изигра мощна трета четвърт, която завоюва с 25:12, с цел да поведе с 66:45 и до края доминираше. От неговите съотборници Янулис Ларенцакис вкара 18 точки, а Тайлър Дорси добави 16.

Антъни Коуън Джуниър беше най-полезен за Арис с 14 точки и 9 асистенции.

Олимпиакос има 17 победи и 1 загуба и се изравни на върха с Панатинайкос. Двата тима ще се срещнат в дербито на шампионата на 11 април.

Снимка: БГНЕС
Източник: 18min.bg