Отборът на НСА надделя над ЦСКА с 4:3 след продължение

...

НСА спечели Купата на България по хокей на лед

Отборът на НСА надви над ЦСКА с 4:3 след продължение (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) и си обезпечи първото място след първия кръг от националния шампионат по хокей на лед, който се зачита и като шампионат за купата на България, с което " студентите " завоюваха трофея.

Победното попадения осъществя Александър Гацев в средата на 10-минутното добавено време. Отличен мач направи вратарят на НСА Юри Грошев, който направи 45 спасявания. Стражът на " армейците " Иван Стойнов също се показа доста мощно и отрази 33 удара.

Емил Залеев даде задатък на " студентите " през първата третина при числено понижен състав, само че през втората част капитанът Иван Ходулов изравни резултата при числено преимущество на леда.

Третият интервал стартира с два гола в интерес на НСА, само че ЦСКА понижи с гол на чеха Ник Ланг, а секунди преди края Ангел Джоров изравни при числено преимущество шестима на на четирима, откакто " алените " извадиха вратаря си от игра.

В продължението капитанът на Ходулов беше отхвърлен за 2 минути поради задържане със стик и Гацев се разписа при цифров превес.

Така НСА реализира втори скъп триумф през седмицата, откакто във вторник надви и над защитаващия купата си Ирбис-Скейт със 7:2.
Източник: bnr.bg